Oficjalna Strona Klubu
pixel

Wygrana w deszczu. Stal Brzeg – Polonia 2:3

Powrót do gry Kacpra Dudy, testy dwóch zawodników i niezła postawa mimo trudnych warunków pogodowych – tak w skrócie możemy opisać piątkowy sparing w Brzegu.

Zwycięstwo 3:2 cieszy, zwłaszcza po serii porażek ligowych ale to nie wynik był wczorajszego dnia najważniejszy. Dodatkowy, nieplanowany wcześniej mecz pozwolił podtrzymać rytm meczowy a dla naszych zawodników zakończył pracowity tydzień. Mimo ciężkich nóg i fatalnych warunków atmosferycznych nasza drużyna zagrała niezłe spotkanie i w dobrych humorach mogła wrócić do Nysa.

Największym pozytywem tego spotkania był powrót do gry Kacpra Dudy. “Szuwar” ostatni raz zagrał w meczu naszej drużyny 27 czerwca i aż 125 dnia trwał jego rozbrat z piłką. Życzymy dużo zdrowia i spokojnego powrotu do formy.

Okazje do zaprezentowania swoich umiejętności dostała wczoraj dwójka zawodników zagranicznych (jeden pochodzi z Anglii, drugi z Portugalii). Ten pierwszy zaprezentował się z bardzo dobrej strony i dostanie kolejne szanse.

Dwie bramki padły wczoraj po stałych fragmentach gry – cieszy fakt, że schematy trenowane na zajęciach zaczynają mieć przełożenie na mecze.

Teraz przed nami parę dni przerwy i rozpoczynamy przygotowania do kolejnego spotkania ligowego, które zagramy 7 listopada w Nysie. Naszym rywalem będą rezerwy ekstraklasowego Zagłębia Lubin.

Mecz sparingowy

Brzeg, 30 października godz.18

BTP Stal Brzeg – KS Polonia Nysa 2:3 (1:2)

Bramki: Łukawiecki 11′, Sypek 64′ – Danieluk 21′, 44′, Błaszkiewicz 58′

Polonia I połowa: Charęza, Izydorczyk, Błaszkiewicz, Redek, testowany 1, Ostrowski, Bobiński, Perkowski, Majerski, Mamis, Danieluk

Polonia II połowa: Marciniak, testowany 1, Błaszkiewicz, Fedorowicz, Czabanowski, testowany 2, Chodyga, Nazar, Sikora, Duda