Oficjalna Strona Klubu
pixel

Wygrana w Piotrówce. Gramy dalej w PP

Nie bez trudu ale jednak – nasza drużyna wygrała spotkanie w Piotrówce 3:2 i awansowała do ćwierćfinału rozgrywek o wojewódzki Puchar Polski.

Nikt nie spodziewał się, że o zwycięstwo będzie tak ciężko a ambitnie grający gospodarze będą o krok od sensacyjnej wygranej. Bramki, które dały nam wygraną padły dopiero w doliczonym czasie gry – najpierw na 2:2 wyrównał Igor Maruszak a gdy wszyscy szykowali się na dogrywkę ostateczny cios zadał Luka Redek, pewnie wykonując rzut karny. Wcześniej na grząskim boisku w Piotrówce trwał w miarę wyrównany mecz. Rozpoczął się on idealnie dla miejscowej drużyny – już pierwsza akcja przyniosła im prowadzenie. Nasza drużyna wyrównała w 17 minucie za sprawą Dominika Sikory, ale za długo nie cieszyliśmy z tego stanu rzeczy. Chwilę po golu wyrównującym drogę do bramki strzeżonej przez Ignacego Marciniaka znalazł najlepszy strzelec LZS-u Bostan Amani. Taki wynik mimo prób z naszej strony (m.in. niewykorzystany rzut karny przez Macieja Rakoczego) utrzymywał się aż do 90 minuty spotkania. Wtedy jak już wspominaliśmy zadaliśmy dwa ciosy i wygraną zakończyliśmy granie o stawkę w 2022 roku.

LZS Piotrówka – KS Polonia Nysa 2:3 (2:1)

Bramki: Marek Podborączyński 2′, Bostan Amani 18′ – Dominik Sikora 17′, Igor Maruszak 90+1′, Luka Redek 90+5′

Polonia: Marciniak – Naściszewski, Kudra, Redek, Czabanowski – Sikora, Nazar (57′ Rakoczy), Zimon, Majerski (57′ Popowicz), Dudek (74′ Maruszak) – Pisula

Rywala w kolejnej rundzie poznamy 7 grudnia – wtedy to odbędzie się losowanie par 1/4 i 1/2 finału. Poniżej wszystkie wyniki 1/8 finału.