Oficjalna Strona Klubu
pixel

Wyjazdowe sparingi drużyn młodzieżowych

Drużyny Orlika Starszego oraz Młodzika Starszego rozegrały w sobotni poranek mecze sparingowe. Obie ekipy udały się do swoich przeciwników – podopieczni Łukasza Hulbója do Strzelina a Jakuba Zaczyka do Częstochowy.

Orlik Starszy miał w planie rozegranie turnieju ale jedna drużyna nie dojechała do Strzelina i skończyło się na długim graniu sparingowym z miejscową Strzelinianką. Obie drużyny zagrały ze sobą trzykrotnie, w każdym z meczu trener Hulbój korzystał z innego zestawienia. Wyniki w tym dniu były sprawą drugorzędną, chodziło przede wszystkim o dobrą zabawę i jak najwięcej minut na boisku. Dodamy jednak, że Poloniści wygrali wszystkie trzy spotkania.

Lider Opolskiej Ligi Młodzików zmierzył się z przedstawicielem jednej z najlepszych akademii w kraju – drużyną Rakowa Częstochowa. Początek spotkania był dobry w wykonaniu podopiecznych Jakuba Zaczyka. Nasza drużyna narzuciła swój styl gry i stworzyła sobie parę doskonałych okazji do strzelenia bramki – skuteczność nie była jednak dobrą stroną Polonii w tym dniu. Gospodarze z Jasnej Góry mieli jednak bardziej wartościowych zmienników i po zmianach w drugiej połowie przejęli inicjatywę i trzykrotnie znaleźli drogę do bramki naszego bramkarza. Szkoda wyniku, bo nie odzwierciedla on boiskowych poczynań, ale naszym zawodników ewidentnie zabrakło doświadczenia w meczach z tak mocnym przeciwnikiem. Sparing ten był doskonałą nauką i na pewno sztab szkoleniowy oraz sami zawodnicy wyciągną z niego odpowiednie wnioski na przyszłość.

 

AP Raków Częstochowa 2008 – KS Polonia Nysa 2008 3:0 (0:0)