Oficjalna Strona Klubu
Bez nazwy-5

Wysoka przegrana w Chorzowie [Foto, video]

W meczu 11 kolejki III ligi zmierzyliśmy się z głównym kandydatem do awansu – drużyną 14-krotnego mistrza Polski Ruchem Chorzów. Trzeba przyznać, że było to prawdziwe piłkarskie święto – mecz przy sztucznym świetle i w obecności ponad 4 tysięcy kibiców. Faworyt spotkania nie zawiódł i gospodarze odnieśli pewne i wysokie zwycięstwo 4:0.

Mało brakowało a mecz mógł nie dojść do skutku. U jednego z pracowników klubu z Cichej testy wykazały obecność koronawirusa. W związku z tym w piątek badania przeszły wszystkie osoby związane z Ruchem, w tym piłkarze. U jednego z nich, Michała Mokrzyckiego test dał wynik pozytywny ale reszta okazała się zdrowa i ostatecznie wydano zgodę na rozegranie spotkania. W dniu meczu problemy miała za to nasza drużyna – awaria autobusu w drodze do Chorzowa spowodowała, iż mecz rozpoczął się z 35-minutowym opóźnieniem.

W 1. połowie, zgodnie z oczekiwaniami, przeważał Ruch. Niebiescy mieli wprawdzie dużą przewagę w polu, lecz nie przekładała się ona na gole i klarowne sytuacje strzeleckie. Gdy dochodziło już do strzałów w kierunku bramki Polonii to na posterunku był kapitan naszej drużyny Piotr Kowalczyk. W 34 minucie spotkania byliśmy bardzo blisko objęcia prowadzenia – atomowy strzał Luki Redka z ponad 40 metrów wylądował jednak na poprzeczce bramki gospodarzy. Parę minut później groźnie z narożnika linii pola karnego strzelał również Adam Setla i to by było na tyle jeżeli chodzi o ofensywne poczynania naszej drużyny w I połowie. Kibice Ruchu niecierpliwili się, bo wydawało się, że I połowa zakończy się bezbramkowym remisem, ale w doliczonym czasie gry piękną główką popisał się Mariusz Idzik i chorzowianie zeszli na przerwę prowadząc 1:0.

Po zmianie stron podopieczni trenera Łukasza Berety dominowali już wyraźnie, a efektem były trzy kolejne bramki. Najpierw ładnym uderzeniem pod poprzeczkę popisał się kapitan drużyny Tomasz Foszmańczyk. Później składną akcję skutecznie sfinalizował Mateusz Winciersz, wreszcie w samej końcówce zwycięstwo Niebieskich przypieczętował wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Jakub Rudek.

Po tym spotkaniu drużyna Ruchu awansowała na pozycję lidera, nasza drużyna bez zmian – nadal zajmujemy przedostatnie miejsce. Już za tydzień bardzo ważne spotkanie dla układu dolnej części tabeli – do Nysy zawita beniaminek z Gorzowa Wielkopolskiego i liczymy na kolejną zdobycz punktową na własnym stadionie.

Ruch Chorzów S.A. – KS Polonia Nysa 4:0 (1:0)

1:0 Mariusz Idzik, 45+1 min.
2:0 Tomasz Foszmańczyk, 61 min.
3:0 Mateusz Winciersz, 71 min.
4:0 Jakub Rudek, 87 min.

Ruch: Bielecki – Kasolik, Kawula (76 Neugebauer), Kulejewski – Kwaśniewski, Sikora, Foszmańczyk (84 Rudek), Duchowski (64 J. Nowak), Winciersz – Paszek (76 Będzieszak), Idzik (84 Swikszcz)

Trener: Łukasz Bereta.
Rezerwowi: Lech, Lechowicz.

Polonia: P. Kowalczyk – Izydorczyk, Błaszkiewicz, Fedorowicz, Redek, Bobiński (78 Pisula), Perkowski (66 Chodyga), Narcisse (66 Majerski), Mamis (78 Nazar), Ostrowski (54 Golus), Setla