Bez nazwy-5

Wysoka wygrana Juniorów Starszych na zakończenie sezonu [Foto]

W ostatniej 14 kolejce rundy wiosennej w Opolskiej Lidze Juniorów drużyna Polonii podejmowała na własnym stadionie drużynę Startu Namysłów. Spotkanie było ważne dla obu drużyn – nasza drużyna walczyła o czwartą lokatę na koniec sezonu, goście z kolei w wypadku porażki w Nysie oraz zwycięstw innych zespołów mogli nawet spaść z ligi.

Od początku spotkania zarysowała się przewaga podopiecznych Tomasza Nowaka i za sprawą świetnie w tym dniu dysponowanego duetu Kacper Duda – Grzegorz Robak po upływie nieco ponad 30 minut prowadziliśmy już 3:0. Gościom udało się zdobyć bramkę kontaktową do szatni, lecz krótko po przerwie Kacper Duda strzelając dwie bramki skompletował hattricka i było po spotkaniu. Ostatecznie nasza drużyna wygrała 5:2 i zakończyła sezon na czwartym miejscu w tabeli. Miejscu dobrym lecz na pewno zostanie po tym sezonie lekki niedosyt, biorąc pod uwagę m.in. fakt, że to drużyna Polonii dwukrotnie pokonała zwycięzcę ligi Stal Brzeg.

KS Polonia Nysa – NKS Start Namysłów 5:2 (3:1)

• 1:0 Grzegorz Robak 17′ (asysta Jakub Podoluk)
    • 2:0 Kacper Duda 23′ (asysta Dominik Sikora)
    • 3:0 Grzegorz Robak 34′ (asysta Patryk Ozimek)
    • 3:1 Kamil Fiedeń 39′
    • 4:1 Kacper Duda 46′ (asysta Szymon Należny)
    • 5:1 Kacper Duda 59′ (asysta Wojciech Skwarczyński)
    • 5:2 Kamil Fiedeń 77′

Polonia: Migda – Drewniak (51′ Stankiewicz), Skupień, Skwarczyński, Wiewióra (46′ Szotek) – Sikora (53′ Amrogowicz), Chmielewski (54′ Trzaska), Ozimek (46′ Należny) – Podoluk (46′ Malik) – Robak (51′ Dżendżera), Duda