Oficjalna Strona Klubu
pixel

Wysoka wygrana w Dzierżoniowie

Pewnym i wysokim zwycięstwem zakończyła się kolejna zimowa gra kontrolna pierwszej drużyny Polonii. Tym razem podopieczni Łukasza Czajki wygrali w Dzierżoniowie z miejscową Lechią 5:1.

Nasza drużyna pewnie weszła w to spotkanie i od pierwszych minut nadawała ton boiskowym wydarzeniom. Dobra gra przełożyła się na efekty bramkowe i już po 15 minutach mecz był praktycznie “zamknięty” po trzech szybko zdobytych bramkach. Do końca pierwszej połowy mieliśmy jeszcze kilka sytuacji do podwyższenia rezultatu ale brakło precyzji lub szczęścia (m.in. słupek i poprzeczka po strzałach Maćka Pisuli – w przypadku poprzeczki powinna być bramka bo piłka przekroczyła linię bramkową). Z biegiem czasu oraz w związku z licznymi zmianami w składzie gra się w miarę wyrównała i gospodarze również stwarzali sobie okazje do strzelenia bramki ale na drodze zawodników Lechii stawał dobrze dysponowany Darek Szczerbal. Skapitulował on tylko raz – po strzale z rzutu karnego podyktowanego za faul Krzyśka Kulaka na zawodniku gospodarzy. Kilka minut wcześniej pięknym technicznych strzałem popisał się Patryk Kapica i swój debiut w barwach Polonii przypieczętował golem. Do siatki Lechii trafił również Kamil Popowicz, który ustalił końcowy rezultat. W końcówce spotkania zabrakło precyzji aby wynik był jeszcze wyższy – dobrych sytuacji nie wykorzystali m.in. Kamil czy Denis Dudek.

Przedostatni sparing przez rozpoczęciem piłkarskiej wiosny można zaliczyć na plus. Gra naszej drużyny w dużym fragmencie spotkania mogła się podobać i miejmy nadzieję, że wzrastająca forma znajdzie przełożenie w meczach o stawkę. W najbliższą środę przed nami ostatnia gra sparingowa – naszym przeciwnikiem będzie IV-ligowy LZS Starowice.

Sparing nr 9

Lechia Dzierżoniów – KS Polonia Nysa 1:5 (0:3)

Bramki: ? 59′ (karny) – samobójcza 3′, Sikora 13′, Pisula 15′, Kapica 56′, Popowicz 68′

Polonia: Szczerbal – Sasin, Demianienko, Kudra, zawodnik testowany 1 – Hreben, zawodnik testowany 2, Sikora – Kotowicz, Pisula, Kapica

Grali również: Majerski, Nazar, Kulak, Rakoczy, Perkowski, Popowicz, Dudek, zawodnik testowany 3

Nieobecni (kontuzjowani): Marciniak, Redek, Zimon, Pabiniak, Maruszak, Jakubiak, Duda