Oficjalna Strona Klubu
Bez nazwy-5

Wysoka wygrana z Polonią Bystrzyca

W kolejnym meczu sparingowym, rozegranym na sztucznym boisku w Nysie nasza drużyna zmierzyła się z Polonią Bystrzycą Kłodzka. Rywale na co dzień występują w rozgrywkach dolnośląskiej A-klasy i różnicę klas pomiędzy drużynami widać było w trakcie sobotniego spotkania.

 

Od pierwszych minut widoczna była ogromna przewaga Polonii, i tylko złej skuteczności goście mogą zawdzięczać iż spotkanie nie skończyło się dwucyfrowym wynikiem. Do przerwy bramkarz Polonii wyciągał piłkę z siatki pięciokrotnie (3 bramki Maćka Pisuli, po jednej Marcelo oraz Alana Majerskiego), po przerwie do jego bramki trafił Grzegorz Robak. O spotkaniu nie ma się co więcej rozpisywać – goście nie sprawili naszym zawodnikom większych problemów, a w ich nielicznych sytuacjach bramkowych bez zarzutów spisywał się Piotr Kowalczyk.

 

W kolejnym sparingu czeka nas o wiele trudniejsze zadanie – w sobotę 16 lutego zmierzymy się z występującym w III lidze Ruchem Zdzieszowice. To niewątpliwie najtrudniejszy przeciwnik tej zimy i postawa w tym meczu tak naprawdę pokaże nam w jakim znajdujemy się miejscu na tym etapie przygotowań.

 

Sparing nr 3

 

Polonia Nysa – Polonia Bystrzyca Kłodzka 6:0

Bramki: Maciej Pisula x3, Marcelo, Alan Majerki, Grzegorz Robak

Polonia: Kowalczyk P. – Stasiak, Nazar, Kowalczyk T., Dvorovenko – Pisula, Bobiński, Majerski, Marcelo – Ściański – Duda

Grali również: Bajor W., Bajor M., Sikora, Robak, Karwat.