Bez nazwy-5

Wysokie zwycięstwo nad Polonią Głubczyce!

Najciekawiej zapowiadające się spotkanie 3. kolejki pomiędzy dwoma Poloniami nie dostarczyło spodziewanych emocji. Przede wszystkim dlatego, że po raz kolejny ze znakomitej strony zaprezentował się nasz zespół. Losy rywalizacji rozstrzygnął on już praktycznie przed przerwą, strzelając przeciwnikowi trzy bramki.

Najpierw podanie od Adama Setli pewnie wykończył ładnym strzałem z pola karnego Marcelo, następnie nasz najlepszy snajper wykazał się instynktem strzeleckim wykorzystując niezdecydowanie bramkarza i obrońcy gości a w końcówce pierwszej połowy strzałem głową z bliskiej odległości na trzybramkowe prowadzenie wyprowadził nas Kamil Sosna. Nasza drużyna zaprezentowała się w tej części gry kapitalnie, całkowicie dominując nad gośćmi z Głubczyc.

– W pierwszej połowie, a już w szczególności w pierwszych 30 minutach graliśmy naprawdę znakomicie. Wiedzieliśmy, jak rywal gra i zneutralizowaliśmy praktycznie wszystkie jego atuty poprzez konsekwentną realizację założeń taktycznych. Przede wszystkim odcięliśmy od gry Felippe oraz Rafała Czarneckiego – tak pierwszą połowę skomentował nasz szkoleniowiec Arkadiusz Bator.

Drugie 45 minut nie było aż tak dobre w wykonaniu naszych zawodników, ale mając pewny wynik i tak kontrolowaliśmy boiskowe poczynania. Graczom Polonii Głubczyce udało się zwłaszcza na początku dojść do kilku sytuacji strzeleckich ale nie udało się im znaleźć drogi do bramki strzeżonej przez Piotra Kowalczyka. W samej końcówce spotkania to nam udało się trafić po raz czwarty i końcowy wynik spotkania ustalił Maciej Pisula.

– Po przerwie nie graliśmy już na tak wysokiej intensywności, stąd też wyglądaliśmy nieco słabiej. Były momenty, w których nasze formacje grały zbyt daleko od siebie. Te niedociągnięcia nie przysporzyły nam jednak większych problemów – ponownie komentarz trenera Batora.