Oficjalna Strona Klubu
Bez nazwy-5

Zaczynamy wiosenne zmagania!

Jutro nasza drużyna rozpoczyna oficjalnie piłkarską wiosnę. W ramach ¼ finału PP na szczeblu OZPN zagramy w Strzelcach z miejscowym Piastem. Będzie to pierwsze z dwóch spotkań pomiędzy tymi drużynami w krótkim odstępie czasu, ponieważ w kolejny weekend dojdzie do ich kolejnej konfrontacji w ramach inauguracji rundy wiosennej w IV lidze.

 

W kadrze Polonii nie zaszły w zimie wielkie zmiany – na tą chwilę jedynym nowym potwierdzonym zawodnikiem w kadrze jest Adam Setla. Lada chwila do drużyny dołączy jednak jeszcze dwóch zawodników, wszystkie warunki ich przejścia są już praktycznie uzgodnione ale czekamy na oficjalne potwierdzenie. Po stronie strat mamy również 3 nazwiska – w naszych barwach nie zobaczymy już Dawida Byrskiego, Rafała Krasowskiego oraz Sebastiana Bateńczuka. Całej trójce dziękujemy za grę w niebiesko-biało-czerwonych barwach.

 

Podopieczni Andrzeja Polaka dobrze przepracowali okres przygotowawczy i są dobrze przygotowani do rundy wiosennej. W zimowych sparingach drużyna zaprezentowała się z dobrej strony, co nie oznacza jednak że nie ma rzeczy do poprawy czy wyeliminowania, jak np. skuteczność (mnóstwo zmarnowanych sytuacji np. z Unią Bardo) czy proste błędy w defensywie (m.in. sparing z Gwarkiem Zabrze).

 

Cele na tą rundę są jasne – jak najlepsza postawa w lidze oraz walka o finał PP. Powoduje, to że w jutrzejszym spotkaniu wystąpimy w najsilniejszym zestawieniu i o żadnym testowaniu czy wręcz odpuszczaniu nie ma mowy. W zgodnej opinia wszystkich to my jest jesteśmy „papierowym” faworytem tego spotkania, ale mecze pucharowe rządzą się swoimi prawami. Drużyna Piasta bardzo dobrze prezentowała się w meczach sparingowych i mimo paru ubytków nadal jest drużyną, którą stać na wiele. Wszystko jednak zweryfikuje jutrzejszy mecz, który pokaże w pewnym sensie na jakim stopniu przygotowań do rundy są obie drużyny.

 

Mimo dużej odległości od Nysy (blisko 100 km) serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na spotkanie do Strzelec. Minęło 104 dni od ostatniego spotkania Polonii o stawkę, więc co niektórzy mieli prawo stęsknić się za występami naszej drużyny.

 

¼ Finału Pucharu Polski na szczeblu OZPN:

SKS Piast Strzelce Opolskie – KS Polonia Nysa

Stadion Miejski w Strzelcach

02.03.2019 godz.14.00

Sędzia główny: Dawid Matyszczak

Sędziowie asystenci: Mateusz Wąsiak, Miłosz Pukajło