Oficjalna Strona Klubu
pixel

Żak młodszy na turnieju Galaktik Futbol Cup

Kolejny turniej ma za sobą drużyna Żaka Młodszego. Tym razem podopieczni Rafała Mazańskiego rywalizowali w turnieju Galaktik Futbol Cup, który został rozegrany na obiekcie Football Cup Ślęza.

To była zresztą bardzo pracowita sobota dla Żaka Młodszego – zanim rozpoczęły się turniejowe zmagania nasza drużyna zagrała jeszcze mecze sparingowe z Bumerangiem Wrocław i Olympic Wrocław.

 

W pierwszej fazie turnieju młodzi Poloniści trafili do Grupy B, gdzie za rywali mieli praktycznie wszystkie czołowe zespoły z Wrocławia. Turniej rozpoczęliśmy jednak od wysokiego zwycięstwa na drużyną STS Sokół Smolec. W kolejnych meczach mimo ambitnej gry i walki nie udało się powiększyć dorobku punktowego i fazę eliminacyjną zakończyliśmy na 5 miejscu w grupie. Wyniki tej fazy:

 

  • KS Polonia Nysa – STS Sokół Smalec 6:1 (bramki: Olivier Bar x2, Błażej Popławski x2, Adam Motyka, Fabian Wawrzykiewicz)
  • KS Polonia Nysa – WKS Śląsk Wrocław II 0:4
  • KS Polonia Nysa – Sporting Wrocław 2:4 (bramki: Adam Motyka x2)
  • KS Polonia Nysa – FC Wrocław Academy 0:3
  • KS Polonia Nysa – Piast Żerniki Wrocław 2:3 (bramki: Antoni Bogusz, Adam Motyka)

 

W drugie fazie turnieju Polonia trafiła do Grupy E, gdzie rywalizacja toczyła się o miejsca 9-13. Nasza drużyna zaprezentowała się tutaj z bardzo dobrej strony i po dwóch zwycięstwach wygrała tą grupę i ukończyła tym samym zawody na 9 miejscu. Wyniki Polonii w drugiej fazie:

 

  • KS Polonia Nysa – KS Ślęza Wrocław 4:0 (bramki: Olivier Bar x3, Błażej Popławski)
  • KS Polonia Nysa – Prestige Football Academy 5:2 (bramki: Olivier Bar x2, Błażej Popławski x2, Krystian Lelek)

 

Turniej Galaktik Futbol Cup wygrała drużyna WKS Śląsk Wrocław II, a kolejne miejsca na podium zajęły FC Wrocław Academy i WKS Śląsk Wrocław I. Końcowe wyniki pokazały do jak silnej grupy eliminacyjnej trafiła nasza drużyna.

 

Skład naszej drużyny: Antoni Bogusz, Krystian Lelek, Maksymilian Sobkowicz, Aleksander Pamuła, Adam Motyka, Antoni Mazański, Błażej Popławski, Olivier Bar, Fabian Wawrzykiewicz, Aleksander Salamon, Eryk Pawelec, Maciej Mikołajczyk, Ksawery Byrski