Oficjalna Strona Klubu
pixel

Zmiana w sztabie szkoleniowym I drużyny

Z początkiem roku nastąpiła zmiana w sztabie szkoleniowym pierwszej drużyny. Nowym drugim trenerem Polonii został Grzegorz Stępień, który zastąpił na tym stanowisku Adriana Klaklę. Ten postanowił zrezygnować z sprawowania tej funkcji aby w całości poświęcić się pracy w Akademii naszego Klubu.

Grzegorz Stępień posiada uprawnienia UEFA B (w trakcie kursu UEFA A organizowanego przez Dolnośląski Związek Piłki Nożnej). Jako zawodnik był wychowankiem Śląska Wrocław, gdzie przeszedł każdy szczebel piłki młodzieżowej na drugiej drużynie kończąc. Następnie występował w m.in. takich klubach jak: Rokita Brzeg Dolny, Puma Pietrzykowice czy LKS Stary Śleszów – w więkoszości były to drużyny czwartego poziomu rozgrywkowego.

Jako trener pracował z młodzieżą w klubach Energetyk Siechnice, Silesia Gaj Wrocław (z trenerem Waldemarem Prusikiem oraz Markiem Kowalczykiem), Stali Brzeg a w ostatnim półroczu prowadził jednocześnie 2 kluby seniorów KS Piotrowice oraz Burzę Chwalibożyce (zespoły A i B klasowe).

– Trener Łukasz Czajka buduje i rozbudowuje swój sztab i mam tą przyjemność, by z nim pracować i zbierać cenne doświadczenie a zarazem uczestniczyć w fajnym projekcie jakim jest Polonia Nysa. Moje poprzednie prace i zaangażowanie oraz pasja do piłki, zaowocowały tym, że zostałem trenerowi polecony i chyba mamy podobne flow, więc z mojej perspektywy wygląda to dobrze,a wierzę, że będzie coraz lepiej. Mam nadzieję, że moja praca w sztabie trenera Łukasza pomoże nam w osiągnięciu założonych przez klub celów oraz będę miał swój mały wkład w rozwój utalentowanych chłopaków, których mamy w zespole – tak podsumował swoje pierwsze dni w Polonii Grzegorz.

Dziękujemy Adrianowi za dotychczasową pracę oraz życzymy powodzenia w pracy jako Koordynator Akademii.

Nowemu trenerowi życzymy powodzenia i jak najlepszych rezultatów z pierwszym zespołem!